Propozice

Pořadatel:
Parta nadšenců (především ze spolku K.O.L.A.).

Místo a datum konání:
Bechyně (okres Tábor), 18. září 2022 (vždy třetí neděle v září).

Čas a místo slavnostního startu:
10:55 hod., od místa prezence.

Čas a místo ostrého startu:
cca v 11:05 hod., od kulturního domu. (Po příjezdu se tu zastavíme a srovnáme.)

Čas a místo prezence:
09:15 – 10:45 hod., v baru „Bowling Bechyně“ – Fabi, nedaleko stadionu (dříve S-Centrum; u zrcadla).

Cíl:
Parkoviště u stadionu.

Startovné:
200,– Kč (platí se až na startu, při prezenci).

Moc PROSÍME účastníky, aby se dopředu nezávazně přihlásili ZDE, aby se dopolední prezence urychlila! (Už se vás totiž účastní docela hodně, tak abychom na místě vše stíhali. [Lepší varianta se přihlásit a pak nejet, než nepřihlásit se a jet, protože rychlejší je na startu někoho škrtnout, než všechny údaje dopsat. :-) ] ) Díky!!

Trať závodu:
Viz itinerář v pozvánce (okresní silnice, asfaltový povrch, zvlněný profil; 48,7 km, cca 650 nast. metrů).

Kategorie:
Po zkušenostech z minulých ročníků se vyhlašované kategorie ustálily na těchto: celkové pořadí, ženy, treková a horská kola, muži do 39-ti let, muži od 40-ti do 55-ti let, muži od 56 let, vrchaři, handicapovaní, speciální kola, a pak i všelijaké doplňující ceny útěchy – např. pro třináctého v pořadí, pro nejtěžšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka, pro posledního v cíli, ředitelská cena, atd. atp. (A dostaneme-li od hodných sponzorů cen hodně, vymyslíme na místě i další kategorie, abychom je všechny rozdali mezi účastníky závodu.)

Vyhlášení:
Kolem 14:00 hod.

Ceny:
Účastnická pamětní plaketa (a dostaneme-li nějaké věcné ceny od sponzorů, rozdáme je také všechny mezi účastníky).

Cíl závodu:
Pěkně se projet, trochu si zazávodit, poměřit si čas s lepšími i horšími kolegy cyklisty, udělat si žízeň a hlavně vše přežít v pohodě a ve zdraví!

Upozornění:
Závod se jede za plného silničního provozu! Každý účastník je povinen dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. a pokyny pořadatelů!! Ochranná přilba je povinná. Každý se závodu účastní na vlastní nebezpečí (viz pravidla)!
Pořadatelé neručí za škody závodníkům vzniklé nebo jimi způsobené. Doprovodná vozidla, mechanické vozy atp. povolena nejsou (resp. jsou, ale musí jet až za posledním závodníkem!). {Nejsme profíci, takže kdyby se auta motala mezi námi, hrozilo by zvýšené nebezpečí všelijakých karambolů, čemuž se samozřejmě chceme vyhnout. Ovšem zaváděcí vozidlo i sběrné vozidlo je oficálně zajištěno pořadateli.}
A také doporučujeme účastníkům TdB mít lékařskou prohlídku a úrazové pojištění pro den závodu.

Přihlášky:
Protože účast každého z vás bude záviset na mnoha faktorech (hlavně na počasí, vyspání, momentální náladě apod.), nepožadujeme předem přihlášky do závodu. I kdybyste se přihlásili, tak pak třeba bude hnusně, nebo se vám nebude zrovna chtít, nebo prostě nebudete z nějakých důvodů moct přijet, takže předběžné přihlášky stejně nemají velký smysl. Přesto – kdybyste věděli, že na 95% přijedete, ocenili bychom, kdybyste nám napsali e-mail nebo SMSku (čísla viz kontakty), abychom získali aspoň orientační přehled, kolik asi tak přijede závodníků. Díky. ← Tak tady je změna: díky tomu, že se vás už účastní velké množství, prosíme všechny o přihlášení se na „TdB“ přes ten odkaz výše. (I tak je to nezávazné, je to jen pro urychlení prezence na místě.)

K plaketám:
Věříme, že nenastane problém s pamětními plaketami. Ale přesto: vůbec netušíme, kolik se dostaví lidí. Třicet? Šedesát? Stošedesát? Nejvíc bude asi záležet na předpovědi počasí. Pamětních plaket tedy necháme vyrobit nějaké přiměřené množství (nejsou zadarmo, takže si je pak nemůžeme dovolit bez užitku vyhodit) a pokud dorazí víc lidí, než bude vyrobených plaket, rozdělíme je přednostně mezi ty z největších dálek. Na koho se případně nedostane (snad to bude jen pár účastníků z blízkého okolí) – necháme je ihned dovyrobit, aby je obdrželi skutečně všichni. Prostě kdo zaplatí, pamětní plaketu určitě dostane!!!
A ještě pro koho plakety budou: jsou určeny VŠEM platícím účastníkům „TdB“, tzn. i závodníkům, i výletníkům (ať už na závodní či na výletní trase). Jen v případě, že by někdo naší pamětní „placku“ vyloženě nechtěl, může zaplatit snížené startovné 120,– Kč (ale takový případ snad nenastane). ;-) .
Plaketa bude každý rok v zásadě stejná, jen závodník na ní bude mít vždy jinou barvu dresu. (Tady jsme se inspirovali proslulou botičkou z pochodu Praha – Prčice.)

Děti:
V tomto případě (kdy se závodí za plného provozu, na silnici mezi auty) si myslíme, že pro děti tento závod rozhodně určen není! Pokud si však rodiče budou chtít pod svým dohledem projet spolu se svými ratolestmi turistickou trasu a získat tak pamětní plaketu, nemáme proti tomu nic, ale hlavní závod je opravdu určen pro věkovou hranici od 18-ti let výše!!

Nebezpečná místa:
Na trati závodu žádná extra nebezpečná místa nejsou. Silniční provoz je malý, jede se „za pravou rukou“, na křižovatkách dáváme tedy přednost jen zleva (v Sudoměřicích, v Týně a v Bernarticích!), pokud ovšem nejedeme sami po hlavní. Snad jediné opravdu ožehavé místo je těsně před příjezdem do Bechyně – po dlouhém rychlém sjezdu z Radětic je u kempu „Cihelna“ (dřív „Pojišťovna“) levotočivá zatáčka přes most nad říčkou Smutná, kde někdy bývá i trochu písku a nečistot u výjezdu z kempu. Tak tady, prosím, pozor, ať se tu někdo zbytečně nevymázne!! (A jako po celé trati, ani tuto zatáčku „neřežte“; jsme běžní účastníci silničního provozu a dodržujeme jeho pravidla [viz i podstránka Pravidla závodu]!)
A ještě opatrně při průjezdu obcí Březnice: je tam takové esíčko a trochu to vynáší; navíc tam tou dobou bývá pouť, takže i pozor na zvýšený pohyb chodců. Další zatáčka, která vynáší, je jedna pravotočivá zatáčka na té klikaté silnici mezi Kolodějemi a Koloměřicemi.